slide-rs01
slide-rs01
slide-rs01
slide-rs01
slide-rs01
<- Atpakaļ

LBB seminārs
2022. gada 20.aprīlī Latvijas Bibliotekāru biedrības (LBB) Zemgales nodaļa un Dobeles novada Centrālā bibliotēka ar Dobeles novada pašvaldības atbalstu organizēja Zemgales reģiona bibliotekāru semināru "IEELPOT….", kas norisinājās Livonijas ordeņa mūra pilī, kura ir senākā celtne Dobelē un valsts nozīmes kultūras piemineklis. Šī vieta nesen piedzīvojusi pārbūvi - pārbūvēta Dobeles Livonijas ordeņa pils kapela, kā arī pils laukuma teritorija. Pārbūvētā kapelas ēka ir nodota ekspluatācijā 2020. gadā, un kļuvusi par daudzfunkcionālu, kultūras, amatniecības un tūrisma attīstības centru ar nosaukumu "Dobeles Pils”.
Seminārā pēc ilgāka laika, saprotamu iemeslu dēļ, klātienē piedalījās 60 bibliotekāri no Dobeles, Bauskas un Jelgavas novadiem.
Semināra mērķis: papildināt bibliotekāru zināšanas par dažādām darba metodēm un rīkiem bibliotēkā, iepazīstināt ar Dobeles novada kultūras mantojumu, diskusiju un sarunu veidā pilnveidot savu pieredzi bibliotekārā darba jomā.
Semināru atklāja Dobeles novada Centrālās bibliotēkas direktore Lana Augule, kura uzsvēra bibliotēku lomu vietējās kopienas saliedēšanā, lasītprasmes veicināšanā, nemateriālā mantojuma saglabāšanā, kā arī pašvaldības atbalsta nozīmi bibliotēku pakalpojumu groza nodrošināšanā un infrastruktūras pilnveidošanā.
Apsveikuma vārdus bibliotekāriem teica Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis un Kultūras pārvaldes vadītāja Nadežda Čerpaka.
Diemžēl seminārā nevarēja piedalīties – LNB Bibliotēku attīstības centra galvenā speciāliste, LBB valdes priekšsēdētāja Māra Jēkabsone, tāpēc viņas iedvesmojošo runu nolasīja LBB Zemgales nodaļas vadītāja Aiga Volkova, kura runas noslēgumā iepazīstināja kolēģus ar jauno LBB Zemgales nodaļas vadītāju Irinu Šancevu.
Kā svaiga pavasara elpa bija Karīnas Tatarinovas un ģitārista Roberta Dintera koncertprogramma “IEELPOT…”, tajā varēja dzirdēt Latviešu komponistu - Im.Kalniņa, Ērika Ķiģeļa u.c., dziesmu programmu, kuru papildināja Māra Čaklā dzeja.
Semināra turpinājumā Latviešu rakstniece, 2021. gada ES Literatūras balvas laureāte, Rakstniecības un mūzikas muzeja darbiniece Laura Vinogradova iedvesmoja bibliotekārus ar lekciju “Teksts bibliotēkā”, kuras laikā klausītāji saņēma dažādas idejas un ierosmes ikdienas bibliotekārajam darbam.
Semināra noslēgumā Dobeles Pils muzejpedagoģisko programmu vadītāja un gide Alise Limanska ļāva ieskatīties pils vēstures lappusēs, dodot iespēju iziet cauri vairākiem gadsimtiem.
Zemgales bibliotekāru saime saka lielu paldies semināra lieldraugiem: Dobeles Dzirnavniekam, Baltic candles ltd., Tērvetes alus darītavai, stādaudzētavai “Āres”.


Jaunākās grāmatas
Jaunākās grāmatas bērniem
Virtuālās izstādes
Aptauja
Kā Jūs vērtējat bibliotēkas mājas lapu?

Labi
Varētu uzlabot
Grūti teikt

Apskatīt rezultātus


Kalendārs
<Oktobris 2023>
POTCPSSv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031


Brīvības iela 23, Dobele, LV-3701,

© Dobeles novada Centrālā bibliotēka 2023 Visas tiesības aizsargātas

Izstrādāja 121 Online LTD