slide-rs01
slide-rs01
slide-rs01
slide-rs01
slide-rs01

DNCB abonētās datu bāzes


 
www.letonika.lv
ir nozaru kopums par Latviju un latviešiem, to kultūru, valodu un vēsturi, kas apkopo digitālos resursus par valsti un palīdz atrast kvalitatīvu un uzticamu informāciju.
Saite uz attālināto pieeju: http://letonika.lv/Login.aspx#section-clients

 
www.news.lv
Lursoft laikrakstu bibliotēka ir visapjomīgākais Latvijas laikrakstu publikācijas krājums Internetā, kas ik dienas tiek papildināts ar simtiem jaunu rakstu. Lursoft laikrakstu bibliotēka lasītājiem pieejama bez maksas, iespējama piekļuve pilntekstiem.
 

 
EBSCO eBook Public Library Collection
eBook Public Library Collection aptver vairāk nekā 40000 egrāmatu nosaukumu, kas speciāli atlasīti atbilstoši publisko bibliotēku lasītāju vajadzībām. Kolekcija piedāvā gan populāru pieaugušo un jauniešu daiļliteratūru, gan plašu izglītojošu literatūras klāstu tādās jomās kā veselība un fitness, spēles, amatniecība, hobiji, medicīna, pavārmāksla, reliģija, atpūta un izklaide, ģeogrāfija, tirdzniecība, finanses, ģimene, laulība, folklora, sociālā un sabiedrības labklājība, mājsaimniecība u.c. Visi nosaukumi ir pieejami neierobežotam vienlaicīgo lietotāju skaitam un kolekcija nemitīgi tiek papildināta ar jauniem izdevumiem.

Reģistrētiem lietotājiem pieejama attālināti.
 Saite uz attālināto pieeju:

http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=s5696568&profile=ehost&defaultdb=e700xww&groupid=main

 Pamācības, kā lietot datubāzi:

https://www.youtube.com/watch?v=a0TaA8WKkFE 

Citas noderīgas datubāzes:

LBN digitālā bibliotēka

Latvijas Nacionālā digitālā bibliotēka nodrošina Latvijas Nacionālās bibliotēkas un citu atmiņu institūciju krājumu digitalizāciju, padarot tos pieejamu tīmeklī. LNDB vienotais meklētājs veic digitālu kultūrvēsturisku objektu meklēšanu − grāmatas un e-izdevumus, periodiskos izdevumus, attēlus, fotogrāfijas, kartes, sīkiespiedumus, rokrakstus, nošu izdevumus un skaņu ierakstus LNB un partneru veidotajos resursos, kā arī LNB kataloga ierakstu meklēšanu.

 • www.periodika.lv – Latvijā izdoto laikrakstu un žurnālu pilnie teksti;
 • gramatas.lndb.lv – kultūrvēsturiskas grāmatas digitālā formā;
 • kartes.lndb.lv – vēsturisko karšu pārlūkošana;
 • Zudusī Latvija – digitalizēti attēli un informācija par zudušām un izmaiņu skartām Latvijas kultūrvēsturiskām vērtībām;
 • www arhīvs – vairāk nekā 3000 Latvijas tīmekļa vietņu arhīvs;
 • Lasāmkoks – elektroniskā bibliotēka bērniem
 • audio.lndb.lv – Latvijas vēsturiskie skaņu ieraksti
 • runa.lnb.lv – Rainis un Aspazija, kolekcija ietver Raiņa un Aspazijas darbu pirmizdevumus, saraksti, arhīva dokumentus, fotogrāfijas, plakātus, audio un video materiālus u.c.
 •  dziesmusvetki.lndb.lv– Dziesmu svētku krātuve
 • https://industria.lndb.lv/  - Latvijas industriālais mantojums
 

Nacionālā enciklopēdija 

https://enciklopedija.lv/

Universāla brīvpiekļuves populārzinātniska enciklopēdija latviešu valodā. Enciklopēdijas saturu veido dažādu nozaru ekspertu sagatavoti šķirkļi, tās satura stratēģisko pārraudzību veic Nacionālās enciklopēdijas padome. Saturisko veidošanu nosaka Nozaru redakcijas kolēģija.

Filmu katalogs

www.filmas.lv - visplašākā un precīzākā datu bāze par Latvijas filmām – sadaļā FILMU KATALOGS atrodamas ziņas par vairāk nekā 2500 filmām, kas uzņemtas Latvijā kopš 1920. gada.

Digitalizēti video un audio ieraksti

www.diva.lv ir Latvijas digitalizēto video un audio ierakstu piekļuves portāls, kurā visiem Latvijas iedzīvotājiem bez maksas pieejami vēsturiski, informatīvi un izglītojoši materiāli par Latvijas sabiedriskajiem procesiem, ikdienu un kultūras vērtībām.

Diva.lv piedāvā:

 • Latvijas Televīzijas raidījumus un ierakstus no 1963.-2012.gadam. Kopā portālā pieejami video materiāli 3’818 stundu apjomā, vairāk kā 90 dažādu raidījumu un ierakstu.
 • Latvijas Radio raidījumus un ierakstus no 1940.-2004.gadam. Kopā portālā pieejami audio materiāli 4’200 stundu apjomā, vairāk kā 1’600 dažādu raidījumu un ierakstu.

Digitalizētos materiālus, kuru publiska piekļuve ir ierobežota no autortiesību turētāju puses, iespējams noskatīties kādā no 801 publiskajām bibliotēkām  Latvijā.


 Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas valsts kinofotofonodokumentu arhīvs

www.redzidzirdilatviju.lv ir viens no lielākajiem Latvijas audiovizuālā kultūrvēsturiskā mantojuma glabātājiem. arhīvā uzkrāto aptuveni 3000 nosaukumu lielo kinohroniku kolekciju, kas veidota laikposmā no 1910. gada līdz 1996. gadam, un ir tematiski bagātākā un visvairāk izmantotā dokumentu kolekcija arhīvā. Vēstot par sava laika aktualitātēm, dažādām politiskās, sabiedriskās un kultūras dzīves norisēm, kinohroniku kolekcija šaurākā nozīmē ļauj iepazīties ar konkrētiem notikumiem, vietām un cilvēkiem, plašākā – apjaust vēsturiskās pārmaiņas, kas 20. gadsimta laikā skārušas Latviju. Žanriski to veido kinožurnāli, hronikas, dokumentāli kinomateriāli, kuru ilgums kopā ir 450 stundas.

 Visi radio online

/http://radio.lv/ 

Radio LV ir labākais palīgs, lai dzirdētu visas Latvijas radio stacijas internetā. Izvēlies jebkuru online radio un sāc klausīties tūlīt.

Dzīves ceļi aizveduši prom no tēvu zemes, bet gribi dzirdēt pazīstamas melodijas un mīļākos raidījumu vadītājus?  Tagad vairs nav būtiski, vai dzīvo Rīgā, Liepājā, Anglijā vai Vācijā– radio online tiešraidē skanēs vienlīdz labi visās vietās.

Skonto, Latvijas radio 1, Latvijas radio 2, EHR, Star FM, EHR Russkie hiti, Top Radio, SWH+, LR4, Retro FM – ir populārākās, bet šeit ir daudz vairāk. Interneta radio jeb eradio tiešraides translācijās atradīsi visas iecienītās un arī daudzas jaunas radiostacijas. Klausies, vērtē, iesaki draugiem, sūti atsauksmes (e-pastā) un piedalies aptaujās. Tavs viedoklis ir svarīgs un palīdzēs mums kļūt labākiem.

Digitalhumanities

http://www.digitalhumanities.lv/

Digitālo resursu bibliotēka un video arhīvs piedāvā informāciju un materiālus ikvienam, kurš interesējas par valodu, literatūru, folkloru, vēsturi u.c. 

Europeana 

https://www.europeana.eu/lv 

Digitālā bibliotēka nodrošina piekļuvi Eiropas kultūras mantojuma materiāliem - mākslas darbiem, grāmatām, mūzikai, videoierakstiem.
 


Jaunākās grāmatas
Jaunākās grāmatas bērniem
Virtuālās izstādes
Jaunākie žurnāli
Aptauja
Vai vasara ietekmē Jūsu lasīšanas paradumus?

Jā, lasu mazāk
Jā, lasu vairāk
Nē, mani tas neietekmē

Apskatīt rezultātus


Kalendārs
<Jūlijs 2024>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031


Brīvības iela 23, Dobele, LV-3701,

© Dobeles novada Centrālā bibliotēka 2024 Visas tiesības aizsargātas

Izstrādāja 121 Online LTD